Cięcie wzdłużne taśm stalowych

Oferujemy Państwu cięcie wzdłużne w najlepszych cenach i z krótkim czasem realizacji. Zapewniamy precyzyjne cięcie taśm stalowych przy użyciu nowoczesnych linii do tego rodzaju obróbki. W razie potrzeby można zapewnić bardzo niską wysokość gratu (mniej niż 5% grubości materiału) bezpośrednio w procesie cięcia. Możliwe wewnętrzne średnice krążków wyjściowych wynoszą 300, 400 i 508 mm.
Innym popularnym i efektywnym sposobem na dokonanie obróbki krawędzi metalowej w precyzyjny sposób jest skrawanie. Za sprawą tego rodzaju obróbki uzyskać można materiały cechujące się zaokrąglonymi krawędziami.
 

Dodatkowe możliwości

Na specjalne życzenie naszych klientów możemy wykonać cięcie wzdłużne taśm stalowych o niestandardowych średnicach wewnętrznych (jak chociażby 200 mm, a także w wielu innych potrzebnych opcjach). Jeśli istnieje taka chęć ze strony klienta, możemy również zastosować dodatkowo do wykonywanych powierzchni zabezpieczenie w postaci folii PE lub PVC.

Obróbka krawędzi

 

  • Krawędź po cięciu (slit edge)
  • Krawędź po skrawaniu (deburred edge)
  • Krawędź zaokrąglona przez walcowanie (rolled edge)
  • Krawędź zaokrąglona (rounded edge)

Obróbka krawędzi przez walcowanie

Zakres grubości: 0,2 -1,5 mm
Szerokość: 5 – 400 mm

Osiągnięcie potrzebnej powierzchni metalowej, przede wszystkim o zaokrąglonych kształtach, jest możliwe poprzez walcowanie. Wykorzystuje się ją zwłaszcza do tworzenia wyrobów hutniczych. Dzięki tej metodzie cięcia wzdłużnego uzyskamy materiał, który będzie charakteryzował się grubością mieszczącą się w przedziale od 0,2 do 1,5 mm, a także sporym zakresem szerokości, rozpoczynającym się od 5 do maksymalnie 400 mm.

 

Obróbka krawędzi przez skrawanie

Zakres grubości: 0,3 -1,0 mm
Szerokość: 5 – 50 mm

Innym popularnym i efektywnym sposobem na dokonanie obróbki krawędzi metalowej w precyzyjny sposób jest skrawanie. Za sprawą tego rodzaju cięcia wzdłużnego uzyskać można w szybki sposób przede wszystkim materiały cechujące się prostymi kształtami. Wykorzystanie tej metody pozwala również na uzyskanie przedmiotów w dość zróżnicowanych rozmiarach, posiadających chociażby szerokość od 5 do nawet 50 mm.